Astrolojik

6-12 Mayıs 2024 Astrolojisinde Öne Çıkanlar: Boğa Burcu ve İyi Niyetli İhmalin Büyüsü

6-12 Mayıs 2024 Astrolojisinde Öne Çıkanlar: Boğa Burcu ve İyi Niyetli İhmalin Büyüsü

Boğa burcunda yükselen bir arkadaşımızı Bay Area’daki evinde ziyaret ettiğimizde, bize gelişen bahçesini gezdirme ısmarladı. Kocam ve onun Boğa burcundaki Ayı, özellikle patates yetiştirmek için mükemmel olan, geri dönüştürülmüş bez çantalar olan “tater totes” ile çekilmişti. Ama hiçbir şey onu özenli, üç bölümlü kompostlama kutusundan daha fazla etkilememişti. İkisi uzun uzadıya tasarımı, yapısı ve işlevselliğini tartışırken ben (Boğa burcunda gezegen yok) kediyi bulmak için yola çıktım.

Doğum haritasına biraz Boğa burcu ekerseniz, genellikle yeşil bir başparmağa dönüşecektir. Kocam, kendi değerli kompost yığını için artıkları toplamak üzere mutfak lavabomuzun yanına kurabiye kavanozu büyüklüğünde bir kap yerleştirdi. Ve daha bu sabah Boğa burcundaki Güneş komşum, dün bahçesinde çalışırken ne kadar güzel vakit geçirdiğini neşeyle anlattı. Biraz üzgün ve keyifsiz başladığını ama bir gün boyunca çamurda oyalanarak iyileştiğini söyledi.

Boğa’nın yetiştirme içgüdüsü vardır. Zıt burcu Akrep, ölüm ve çürüme sürecini, kompost yığınına atılan harcanmış organik maddeyi ve onu parçalayan meşgul, yardımsever böcekleri simgeler. Sonuç, çoğumuz için sıradan, eski bir kir gibi görünüyor. Ancak burç çarkının diğer ucundan Boğa, ortaya çıkan balın güzel, besleyici ve yararlı olduğunu fark eder ve onu, şeylerin büyümesini teşvik etmek için nasıl kullanacağını bilir.

Boğa burcunun bir şeyler yetiştirme yeteneğini harekete geçiren şey sadece bahçecilik değildir . Haritalarında bu burcu güçlü olan bazıları ev bitkilerini şevkle öldürürler ancak gelişen bir iş, istikrarlı bir organizasyon veya sadık bir arkadaş kadrosu oluşturma konusunda çok başarılıdırlar. Onlar, kötü yönetim, suiistimal veya saf yorgunluk nedeniyle çöken bir durumu devralma ve onu yeniden güç ve sağlığa kavuşturma konusunda dahidirler.

Boğa’nın yetiştirme konusunda bir yeteneği vardır, ancak bu, örneğin Yengeç’in şefkatli, sempatik beslenmesi değildir. Aksine Boğa’nın tarzı, uygulamalı emek ve iyi niyetli ihmalin bir karışımıdır. Bitkiler, insanlar ve kuruluşlar Boğa’nın bakımı altında gelişirler çünkü boğulmadan doğru miktarda destek, besin ve istikrar alırlar.

Yürümeye başladığımız andan itibaren Boğa burcundaki Güneşim annem bize görgü kurallarını öğretti ve ev işlerimizi denetledi, ancak iş çamurda oynamaya ve kıçımızın üstüne düşmeye geldiğinde bize oldukça uzun bir tasma verdi. “Çocuklarım yürümeye başlayana kadar yarım kilo toprak yememişlerse işimi yapmamışım demektir!” diye şaka yapardı. Her türlü sıyrıkla karşılaştık, ancak gerçek bir hasar olup olmadığını hızlı bir şekilde inceledikten sonra, sakince üzerimizdeki tozları aldı, üzerimize bandajlar yapıştırdı ve canlı bir şaka ve bir kurabiyeyle dikkatimizi dramatik gözyaşlarından ve öfke nöbetlerinden uzaklaştırdı.

Boğa burcunun neşeli özgüveninde ve dramadan tamamen yoksunluğunda güven veren bir şeyler var. Çocukken karanlık, ebeveynlerimizi kaybetme, okulda zorbalığa uğrama gibi isimsiz korkular yaşarız. Gölgelerdeki yaratıkları görüyoruz ve canlı, korkutucu rüyalardan korkuyoruz. Akrep burcunun görünmez, büyülü dünyasına uyum sağlıyoruz ve orada ne bulduğumuzu anlamamıza yardımcı olan korkunç peri masallarına kapılıyoruz. Büyüdükçe kabuslara ya da Grimm Kardeşlerin bizi korkutmasına ihtiyacımız yok; hayatın kendisi bize endişelenecek çok şey veriyor.

Tüm bunlara rağmen – ve şimdi bile, öngörülemeyen Uranüs’ün burçta ilerlemesi ve bu haftaki Yeni Ay (7 Mayıs 2024, 20:22 PDT) ile kavuşumda olmasıyla –  Boğa bize her şeyin düzeleceğine dair güvence veren mantıklı, ayakları yere basan bir sestir. Bu, bazı şeyleri büyütmeyi reddederek kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Haftanın diğer önemli açısı, Boğa burcundaki Güneş’in Balık burcundaki Satürn’e olan altmışlık açısı (6 Mayıs 2024, 22:42 PDT), duygusal olarak bunalmış veya bunalmış hissetmeye başladığımızda Boğa burcunun sunduğu pratik desteği vurguluyor.

Her birimiz, Boğa burcundaki gezegenlerimizde veya evimizde, iyi huylu ihmal büyüsüne sahibiz. Hayatınızın bir bölümünde, bazı şeyleri nasıl büyüteceğinizi, hayatı boğmadan nasıl destekleyeceğinizi, korkan veya bunalmış olanları nasıl rahatlatacağınızı biliyorsunuz. Boğa Yeni Ayı’nda, belki de geçen ayki Akrep Dolunayından (23 Nisan) kalan korkuların, başarısız hayallerin ve güvensizliklerin gübresini toplayın. Bahçeye çıkana kadar; daha sonra üzerini kapatıp dinlenmeye bırakın. Siz farkına varmadan, toprak güçlü ve tazelenmiş olacak ve taze, yeni ve bol yaşamı beslemeye hazır olacaktır.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir